دوربین های مداربسته هایک ویژن تا چه مدت زمانی می توانند فیلم ها را ضبط کنند؟

در این مطلب از سایت کلینیک آی تی می خواهیم به بررسی مدت زمان ضبط فیلم در دوربین های مداربسته هایک ویژن بپردازیم.
یکی از سوالات رایج بین افرادی که می خواهند برای منزل یا محل کار خود سیستم مداربسته هایک ویژن تهیه کنند، این است که توانایی سیستمی که خریداری می کنند از لحاظ ذخیره تصاویر و فیلم ها تا چند روز است، و مدت زمان استاندارد ضبط دوربین های مداربسته به چه اندازه است؟ در پاسخ به سوال این عزیزان باید عرض کنیم که هیچ زمان مشخص و تعیین شده ای در این مورد موجود نیست.

بازه ی زمانی این عمل به مدت یک ساعت تا چند سال می تواند باشد. در واقع می توان گفت موارد بسیاری هم وجود دارند که گنجایش و ظرفیت ذخیره سازی محتوا در دوربین ها به آنها بستگی دارد. مثل بهایی که شما برای خرید سیستم مداربسته خود صرف پرداخت می کنید. در ادامه عوامل مهم و موثر دیگر را بر می شماریم:

1) گنجایش و تعداد هارد هایی که برا ی این کار اختصاص داده اید.
2) تعداد دوربین هایی که تهیه کرده اید.
3) تعداد فریم ها در ضبط

4) حالت ضبط
5) کیفیت دوربین هایی که استفاده می کنید.

1) گنجایش و تعداد هارد هایی که برای این کار اختصاص داده اید

اولین و مهمترین فاکتور تاثیر گذار در توانایی و کیفیت ذخیره سازی محتوا در تمامی سیستم های مدار بسته، گنجایش و تعداد هارد هایی که برای این کار اختصاص داده شده است. در دنیا هیچ دستگاهی به صورت دی وی آر یا ان وی آر وجود ندارد که حافظه داخلی داشته باشد؛ لذا ناچاریم برای آنها هارد دیسک یا به طور کلی حافظه ی جانبی تهیه ببینیم. هرچه تعداد و گنجایش هارد هایی که فراهم شده بیشتر باشد، گستره ی زمانی ضبط کردن فیلم ها یا تصاویر توسط دوربین ها افزایش میابد.

2) تعداد دوربین های نصب شده

تعداد هارد ها با تعداد دوربین ها رابطه ی مستقیم دارد. یعنی هر چقدر که تعداد دروبین ها بیشتر باشد، تعداد هارد های گنجایش بیشتری لازم است. برای مثال اگر هاردی داشته باشیم که ۴ ترابایت حافظه داشته باشد، و ۶ عدد دوربین مدار بسته داشته باشیم، حدودا برای یک هفته کار ما را راه می اندازد؛ اما اگر تعداد دوربین ها دو برابر شود، به هارد های بیشتر با ظرفیت های بیشتر نیاز داریم.

3) تعداد فریم ها در ضبط

ابتدا می بایست بدانید که هر یک ثانیه تصویر زنده از ۲۵ فریم تشکیل شده است و هرچقدر که تعداد فریم ها بیشتر باشد، به فضای بیشتری برای ذخیره نیاز داریم. در قسمت تنظیمات نحوه ی ضبط دی وی آر هایک ویژن، تعداد فریم ها طوری تنظیم می کنند که بر روی ۱۵ فریم در ثانیه باشد.

4) حالت ضبط

حالت ها و سبک های دوربین های مختلف با هم متفاوت است، دستگاه دی وی آر هایک ویژن نیز با دیگر دستگاه ها متفاوت است. متدوال ترین نوع ضبط در این دستگاه ها کانتینیوز یا متداوم است که بدون توقف تصاویر را ضبط می کند. حالتی دیگر هم به نام موشن دیتکشن هست که این قابیلت را دارد که زمانی که متحرکی از جلوی دوربین حرکت می کند، شروع به ضبط کردن تصاویر می کند.

بدیهی است که در این حالت فضای کمتری صرف ذخیره سازی تصاویر و فیلم ها می شود؛ زیرا فقط زمانی که متحرکی از جلوی دوربین عبور کند، شروع به ضبط می کند و این گونه حالت ضبط ها بیشتر در مکان هایی که عبور و مرور در آنها کم است به درد می خورند.

5) کیفیت دوربین ها

دوربین هایک ویژن

دوربین های هایک ویژن دارای کیفیت های مخلتف و متفاوتی هستند. و بسته به اینکه دوربین خود را با کدام یک از این کیفیت ها، برای ضبط کردن انتخاب می کنید، حجم مصرفی بر روی هارد شما متغیر است.
برای مثال، اگر ده دوربین هایک ویژن با کیفیت اچ دی و تعدادی هارد با گنجایش مشخص داشته باشید، و بدانید که با این شرایط فرضا کار ضبط تصاویر و فیلم ها تا یک ماه به طور کامل انجام شود، اگر فقط کیفیت دوربین خود را از اچ دی به فوق اچ دی تغییر دهید، مدت زمانی که ضبط فیلم و تصاویر انجام می شود، مسلما از یک ماه کمتر خواهد شد.

به عبارتی دیگر هر چه رزولوشن یا کیفیت تصاویر و فیلم ها برای ضبط توسط دوربین مدار بسته بیشتر باشد، فضای هارد برای ذخیره کردن آن محتوا بیشتر و سریع تر مصرف و پر می شود.

* مناسب ترین بازه ی زمانی برای نگه داری تصاویر و فیلم های ضبط شده در سیستم های دوربین های مداربسته چقدر است؟

برای این سوال نمی توان پاسخ دقیقی ارائه داد و می توانیم بگوییم که این بازه ی زمانی وابسته به نیاز و انتظار خود کاربر دارد.
برای نمونه می توان یک سری از مشاغل را نام برد که مجبور هستند برای گرفتن مجوز راه اندازی یا ادامه کار شان در یک مکان مشخص، زمان مشخصی از طرف صنف آنها برای نگه داری تصاویر و فیلم هایشان تعیین می شود.

نمونه ای دیگر پمپ بنزین ها هسنتد که حداقل باید تصاویر دو ماه گذشته از ایستگاه خود را به صورت ضبط شده در اختیار داشته باشند.

به علاوه، جایگاه های کسب و کارها یا مغازه هایی مانند طلافروشی و طلا کاری مرسوم است که حداقل تا ۶ ماه تصاویر و فیلمهای ضبط شده را نگه داری کنند. اما به طور معمول، بازه ی زمانی تقریبی ضبط تصاویر و فیلم ها برای ساختمان های مسکونی حدودا دو هفته تا یک ماه، برای مغازه ها یک تا دو ماه و برای کاخانجات یک تا سه ماه می باشد.

برای مثال شما کاربری هستید که ویلایی در خارج از شهر دارید و هر ۵ ماه یک بار به آن سر می زنید. پس بدیهی است که هاردی که برای ذخیره ی تصاویر انتخاب می کنید باید توانایی این را داشته باشد که حداقل برای ۵ ماه بتواند تصاویر را ضبط و نگهداری کند.

از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد شرکت نصب دوربین مدار بسته روی آن کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *