این متن در نظر دارد، درباره خدمات it و پشتیبانی voip به شما کاربر گرامی توضیحاتی ارائه بدهد. اما اجازه بدهید قبل از ورود به بحث، نخست با بیانی ساده و روشن به تعریف پشتیبانی خدمات  it بپردازیم. سپس در ادامه درباره پشتیبانی ویپ، اطلاعات مبسوطی ارائه خواهیم کرد. اما پشتیبانی خدمات آی تی به چه معناست؟ به تمامی فعالیت هایی که وظیفه حفاظت از سخت افزارها، زیرساخت و بستر شبکه و خدمات مربوط به آن را به عهده گرفته است، خدمات آی تی می گویند. دامنه این خدمات از رایانه های کارمندان تا سرورهایی که بر روی آنها برنامه های مالی و سازمانی نصب و اجرا می شود، گسترش می یابد. منظور از سخت افزارها نگهداری از بخش هایی چون چاپگر، تهیه و تامین امنیت داده ها، اسکنر، آفیس و ویندوز می باشد.

 

پشتیبانی voip
پشتیبانی ویپ

 

چرا شرکت ها به خدمات IT نیازمند هستند؟

 

امروزه، شاهد رقابت شرکت ها و سازمان های بزرگ در زمینه خدمات it و پشتیبانی voip هستیم.  بدین معنی که تمامی شرکت ها و سازمان های بزرگ، برای این که در کار خود موفق باشند و از این رقابت عقب نمانند، به سرویس دهندگان فناوری اطلاعات مراجعه می نمایند. این مساله باعث می شود تا مدیران کمتر درباره خدمات پشتیبانی آی تی نگرانی داشته باشند. معمولا شرکت ها در زمینه های زیر به شرکت های پشتیبانی خدمات آی تی نیازمند هستند:

  • بهبود کارایی کارمندان سازمان،
  • بالا رفتن عملکرد شبکه،
  • برای دسترسی آسان و بهینه به سیستم ها،
  • بررسی و مرور بسترها و زیر ساختی که شبکه از آن برخوردار است،
  • جلوگیری از هزینه های اضافی،
  • مدیران موفق به شرکت های پشتیبانی خدمات آی تی نیازمندند زیرا سرویس هایی که می گیرند به نوعی برای شرکت شان یک نوع ارزش افزوده نیز به شمار می رود.

 

شرکت پشتیبانی خدمات it از چه ویژگی هایی باید برخوردار باشد؟

 

یک شرکت خدمات it باید بتواند به صورت بیست و چهار ساعته به مشتری خود خدمات رسانی کند. علاوه براین حتما شرکت، باید رزومه و سابقه طولانی مدتی در این زمینه داشته باشد. کسانی که در این شرکت ها مشغول به خدمت هستند، می بایست در حرفه خود متخصص بوده و از پیچ و خم و زوایای کاری خود مطلع باشند. یک شرکت موفق در زمینه خدمات آی تی همواره نظر مشتری خود را جویا شده و با آنها در تعامل و ارتباط کاری خوبی است.

 

 

ویپ
ویپ چیست و چه اهمیتی در پیشبرد اهداف شرکت ها دارد؟

 

پشتیبانی voip چیست ؟

 

در ادامه مبحث خدمات it به موضوع پشتیبانی از ویپ می رسیم. به بیانی ساده ویپ به معنی جایگزین کردن ارتباط صوتی جهت تلفن های ثابت و مرکزی است. این تکنولوژی به تازگی طراحی شده است و نگاهی رو به آینده دارد. در این تکنولوژی صدا بر روی آی پی یا ویپ قرار می گیرد. با این شیوه دیگر نیازی نیست از تلفن ثابت استفاده کنیم. تنها کافی است، تلفن ثابت، هدست و …را  به رایانه متصل کرده و در هر تماس، صدا را روی شبکه کامپیوتری داشته باشیم. در واقع تماس ها به وسیله شبکه به رایانه منتقل می شوند. بنابراین می توان این طور نیز گفت؛ تمامی تماس های داخلی یا بخشی که با هم مرتبط هستند، از تکنولوژی ویپ استفاده می کنند. بنابراین نیازی به خطوط تلفنی شهری نیست زیرا به سادگی بین رایانه ها ارتباط ایجاد شده است. این ارتباط بر زمینه ای از شبکه اینترنت استوار است.

چرا باید از تکنولوژی ویپ استفاده کنیم ؟

 

در ابتدای این متن درباره خدمات it با شما صحبت کردیم. گفتیم؛ یکی از وظایف شرکت های خدمات آی تی و ویپ، صرفه جویی در هزینه ها است. این سیستم مزیت خوبی که دارد، نسبت به دیگر شیوه های ارتباطی بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. در حالی که ­استفاده از سیستم های مرکزی یا سانترال باعث می شود تا هزینه های گزافی به شما تحمیل شود. هر دستگاه تلفنی که روی هر میزی قرار بگیرد، نیاز به کابل، پریز و … دارد. همچنین استفاده از دستگاه تلفن به صورت ماهانه برای شما قبوض برق و مخابرات نیز به همراه خواهد داشت. اما در سیستم ویپ همه این هزینه ها حذف شده اند. تنها مواردی که باید تهیه کنید، کارت صدا و هدست و شبکه اینترنت است. شما با استفاده از این تکنولوژی مبالغ بسیاری را پس انداز خواهید کرد.

مدیران موفق که همگام با تکنولوژی های نوین حرکت می کنند، هرگز از اهمیت خدمات it و پشتیبانی voip غافل نیستند. در تکنولوژی ویپ نیز این امکان بوجود آمده است که کارها بسیار راحت و بی دردسر انجام شوند. این سیستم مانند سیستم سانترال سخت و زمان بر نیست. در قدیم مدیران شرکت ها برای پشتیبانی از سیستم تلفنی، افرادی را به کمک فرا می خواندند. این موضوع برای آنها زمان بر و پر هزینه بود. اما در شیوه ویپ، نیازی به حضور و استخدام افراد، برای نگهداری و پشتیبانی از خطوط تلفن نیست زیرا این سیستم به گونه ای طراحی شده است که می تواند خودش را مدیریت و راه اندازی نماید. مزیت ممتاز دیگر این سیستم، توانایی منتقل کردن داده ها از هر نوع و سبکی می باشد. در روش سانترال تنها صدا مخابره می شد اما در این شیوه نه تنها صدا بلکه دیگر اطلاعات نوشتاری و تصویری نیز بین کارکنان شبکه مخابره می شود.

 

 

 

تکنولوژی voip

ویپ و توانایی تطبیق پذیری

 

به آخرین قسمت از موضوع خدمات it و پشتیبانی voip رسیدیم. یکی دیگر از مزایا و برجستگی های مهم  سیستم ویپ، قدرت تطبیق پذیری آن با دیگر شبکه ها و رایانه ها است . این امر در سیستم های مرکزی دیده نمی شد. خوشبختانه تمامی این ادعاها را می توان ثابت کرد. تنها کافی است این تکنولوژی را به کار بگیرید. پس از راه اندازی و رجیستر ابتدایی از قدرت خارق العاده این سیستم که به حساب های کاربری متصل است، شگفت زده خواهید شد. ویپ می تواند تمامی انتظارات شما را در زمینه ارتباط صوتی و تصویری بین شبکه ای برآورده کند. کارشناسان ما در این سایت در خدمت شما هستند تا هر گونه سوال را در این زمینه پاسخ بدهند. تنها کافی است با شماره های تماس و راه های ارتباطی که در این صفحه درج شده است، تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button Secured By miniOrange