تلفن سانترال

تلفن سانترال

در محیط های اداری و تجاری جهت مدیریت چندین خطوط تلفن از سیستم تلفن سانترال استفاده می شود. با استفاده از این سیستم منشی و قسمت های دیگر از واحد دارای یک خط داخلی جداگانه می باشند که هنگامی از بیرون با این واحد تماس گرفته شود با وجود پخش تلفن گویای آن واحد و یا دانستن داخلی واحد مربوطه تماس برقرار می شود. از جمله کارکردهای با تلفن سانترال این است که اگر در یک واحد یک کارمند بخواهد با کارمند دیگری در بخش دیگری از واحد ارتباط برقرار کند شماره گیری خط داخلی با کارمند مورد نظر ارتباط برقرار می کند و نیازی به صدا زدن نمی باشد.

سانترال کم حجم: Tes 824 یکی از انواع سانترال کم حجم می باشد که برای شرکت هایی که نیاز به داخلی زیادی ندارن استفاده می شود این نوع سانترال 8 خط شهری و 24 خط داخلی را در اختیار کاربر می گذارد.

البته برای اینکه دستگاه 8 خط شهری و 24 خط داخلی را به ما بدهد باید از کارت های افزایشی استفاده نمود. با خریداری دستگاه کارت اول دارای 3 پورت شهری و 8 پورت داخلی می باشد و در صورت افزایش کارت بعدی نیز 3 ورودی شهری و 8 خروجی داخلی و تنها تفاوتی که کارت سوم با کارت های اول و دوم دارد در این است که 2 پورت شهری دارد.

نحوه سیم کشی تلفن سانترال:

هر خط شهری بوسیله یک زوج سیم به پورت com و هر خط داخلی دو زوج سیم به پورت Jack  دستگاه متصل می شود.

ضمنا انجام سیم کشی این نکته را در بر می گردد که رنگبندی سیم ها را بدانیم، زیرا این کار باعث می شود که گرفتن خط از کروز شهری و پخش کردن آن بین واحدهای ساختمان بدون اشتباه و با سهولت انجام شود.

تعاریف اولیه

استاندارد رنگ بندی سیم های دو زوج:
1. سفید آبی
2. سفید نارنجی
3. سفید سبز
4. سفید قهوه ای
5. سفید طوسی
6. قرمز آبی
7. قرمز نارنجی
8. قرمز سبز
9. قرمز قهوه ای
10. قرمز طوسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *