پشتیبانی شبکه

  درباره پشتیبانی شبکه و خدمات IT

 

چنانچه بخواهیم درباره پشتیبانی شبکه و خدمات IT تعریفی ارائه کنیم، باید بگوییم؛ فعالیت‌هایی که شبکه کامپیوتری را پویا و آپدیت نگه می‌دارد، پشتیبانی شبکه نام دارد. اجازه بدهید، موضوع را روشن‌تر بیان کنیم! شرکت‌ها جهت اشتراک گذاری، سیو و پردازش داده‌ها و… از یک سری ابزارها استفاده می کنند. علاوه براین، یک شبکه رایانه‌ ای از بخش‌هایی چون چاپگر، سرور، روتر، فایروال، سوئیچ و کامپیوتر نیز ساخته شده است. برای اتصال این بخش‌ها به شبکه، مسیرهای متنوعی طراحی شده است. درگذشته، این بخش‌ها به وسیله کابل‌های مسی به هم مرتبط می‌شدند ولی در حال حاضر بوسیله سیم‌های فیبر نوری، سیگنال‌های مادون قرمز یا همان رادیویی و به شکل وایرلس بهم مرتبط می‌شوند. حتی می‌توان این بخش‌ها را به وسیله ماهواره و بلوتوث نیز بهم ارتباط داد. کار پشتیبانی شبکه تامین امنیت، بهبود عملکرد بخش های شبکه و آپدیت ابزارها است.

پشتیبانی شبکه و خدمات IT،  به کاربران این اجازه را می‌دهد که سیستم‌های کامپیوتری شرکت، به شیوه ای  ایمن فعالیت کنند. با کمک این خدمات، شبکه تا مدت‌ها با کارایی مفیدتری به کار خود  ادامه خواهد داد. چنانچه از این سرویس‌ها کمک بگیرید، هرگز مشکل ترافیک اینترنتی را لمس نخواهید کرد. بنابراین مدیرانی که از این سرویس‌ها بهره می‌گیرند، با خیال آسوده می‌توانند تمامی موارد مربوط به حفظ و نگهداری شبکه را به عهده شرکت‌های خدمات پشتیبانی واگذار کنند. این افراد کلیه تعمیرات مربوط به شبکه را به عهده گرفته و در نگهداری به موقع این سیستم‌ها خواهند کوشید. حتی برنامه‌هایی نیز برای توسعه و بهبود کارایی و بهره وری شبکه نیز در دست خواهند داشت. این افراد معمولا تحت عنوان متخصص فناوری داد‌ه‌ها مشغول به کار هستند.

 

 

نقش متخصص فناوری اطلاعات در پشتیبانی شبکه و خدمات IT

 

در پشتیبانی شبکه و خدمات IT، نقش متخصص فناوری اطلاعات بسیار پر رنگ است. متاسفانه در شبکه‌های کامپیوتری اشتباهات فراوان و دامنه داری رخ می دهد که امنیت شبکه را تهدید می کند. لذا نگهداری و تعمیر بخش هایی که دچار نقص شده اند، بسیار ضروری است. در شرکت های بزرگ به صورت روزمره از شبکه بررسی به عمل می آید تا دامنه این خطا  به صفر برسد. نیروی انسانی که در کار بررسی و مرور شبکه کامپیوتری و خدمات شبکه فعال هستند، لازم است درباره چگونگی تعامل سیستم ها اطلاعات دقیق و به روزی داشته باشند.

 

ارائه پشتیبانی شبکه و خدمات IT در بالاترین سطح کیفی

 

چنانچه می‌خواهید از ارائه پشتیبانی شبکه و خدمات IT در بالاترین سطح ممکن برخوردار شوید، خوب است از یک کارشناس فناوری اطلاعات کمک بگیرید. این کمک می‌تواند به صورت فردی و هر روزه باشد. این کارشناسان با بررسی دقیق بخش‌های مختلف شبکه، توصیف کامل و منسجمی از خطا و نقص به وجود آمده خواهند داشت. چنانچه از این متخصصین کمک می‌گیرید، به خوبی به گفته‌های آنها توجه کنید. از آنها درباره هر گونه خطایی که رخ داده، توضیح بخواهید. یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود تا شبکه کامپیوتری در بالاترین سطح کیفی خود باقی بماند، تشخیص سریع مشکلات بوجود آمده است. کارشناسان فناوری اطلاعات در مناسب‌ترین وقت، نسبت به مشکل بوجود آمده در شبکه واکنش نشان داده و در پی برطرف کردن آن بر می‌آیند.

 

 

خدمات IT

 

چه زمانی نیاز به پشتیبانی از شبکه لازم و ضروری است؟

 

برای بهره مندی از پشتیبانی شبکه و خدمات IT می توان در هر زمانی احساس نیاز کرد. به عنوان مثال برای آپدیت کردن شبکه کمک گرفتن از کارشناس فناوری اطلاعات لازم و ضروری است. همچنین حفاظت از اطلاعات شبکه نیز امنیت آن را ارتقاء داده و در حفظ و ذخیره سازی اطلاعات سهم بزرگی به عهده دارد. علاوه براین کمک گرفتن از یک متخصص باعث می شود تا در وقت و هزینه بسیار صرفه جویی شود. یکی دیگر از مزایایی که باید به آن توجه کرد، ممانعت از بروز ترافیک است.  سرعت سیستم ها بهبود یافته و همیشه برای ذخیره سازی اطلاعات، فضای کافی در دسترس خواهید داشت.

 

پیشینه خدمات شبکه

 

در ادامه قصد داریم درباره تاریخچه پشتیبانی شبکه و خدمات IT با شما گفتگو کنیم. همانطور که می دانید، بین سالهای هفتاد تا هشتاد و سه میلادی کم کم استفاده از شبکه های کامپیوتری رواج بسیاری پیدا کرد. با گسترش این شبکه ها نیاز به خدمات شبکه و پشتیبانی از آن احساس شد. نخستین شبکه های کامپیوتری عملکردی پایین و ابتدایی داشتند. به تدریج وقتی این سیستم های رایانه ای دامنه وسیعی پیدا کردند، جهت ارتقاء عملکرد شبکه، خدمات متنوعی برای آن طراحی شد. سیستم های خدمات رسانی به شبکه های کامپیوتری بدین شکل متولد شدند و همچنان در راستای بهبود شبکه، حرکت کرده و  فعال و پویا هستند.

 

پشتیبانی شبکه
                          اهمیت حضور متخصص فناوری اطلاعات در سازمان ها

 

 

خدمات شبکه و همه آن چیزی که باید بدانیم!

 

   پشتیبانی شبکه و خدمات IT، می تواند بین دو رایانه ارتباط برقرار کند. حتی اگر این دو کامپیوتر در دو نقطه متفاوت و دور از هم باشند. به عنوان مثال می توان بین دو کامپیوتر که یکی در خانه و دیگری در شرکت بزرگی است، ارتباط برقرار نمود.  خدمات شبکه اهدافی را دنبال می کند که اگر محقق شوند، این مزایا را به کاربران خود هدیه خواهند داد:

  • از آنجا که همه رایانه ها به یک سرویس مشترک متصل هستند، نیازی به درج چندباره داده ها نیست. همچنین این هدف باعث می شود تا حجم داده ها افزایش پیدا نکرده و اطلاعات بی جهت تکرار نشوند.
  • اگر یک یا چند رایانه دچار نقص شوند، بیم از دست رفتن اطلاعات بسیار پایین و حتی به صفر خواهد رسید چرا که به خاطر استفاده از خدمات مشترک در یک شرکت، اطلاعات در همه رایانه ها به صورت ایمن و صحیحی ذخیره شده اند.

 

چرا خدمات شبکه ضروری است؟

 

 

برخورداری از پشتیبانی شبکه و خدمات IT، باعث می شود تا کیفیت و ماندگاری شبکه رایانه ای شرکت شما افزایش یافته و تا سالها نیازی به هزینه های سرسام آور نداشته باشید. بهره مندی از این خدمات برای هر سازمانی در هر سطحی لازم است زیرا رابطه تنگاتنگی با کارآمدی کامپیوترها دارد. در صورت بی توجهی به این مساله، تبعات منفی آن تا مدت ها گریبانگیر شرکت خواهد بود و مشکلات زیادی را بر سر راه موفقیت کار شما قرار خواهد داد. همچنین غفلت از این موضوع باعث می شود تا بازگردانی اطلاعات زمان زیادی را به خود اختصاص داده و دردسرهای پیچیده تری را برای مدیران شرکت ها بوجود آورد. لذا پیشنهاد می شود برای بالا بردن امنیت شبکه و اطلاعاتی که در اختیار دارید، ضرورت راهنمایی و کمک از شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری را در راس برنامه های خود قرار دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button Secured By miniOrange