علت مهم بودن پشتیبانی شبکه چیست:

 

پشتیبانی شبکه امری حیاتی می باشد. قطع شدن شبکه سبب اختلال در یک بخش می‌گردد. و باعث تعطیلی قسمت مهمی از شرکت می شود. نتیجه دیگر آن از بین رفتن زمان مفید افراد می باشد. همین امر سبب ایجاد ضرر بزرگی به شرکت ها می گردد و ضرر دیگر آن ویروسی شدن و از بین رفتن اطلاعات شرکت است که باعث آسیب رساندن جدی به عملکرد شرکت می شود، و موسسه را با مشکل جدی رو به رو می سازد. مدیران این ضرر را کامل درک می‌کنند. پشتیبانی و نگهداری شبکه سلامتی شبکه را حفظ می کند. همچنین دسترسی به سرور های داخلی را نیز تسهیل می نماید. در این جا با اهمیت پشتیبانی و نگهداری شبکه آشنا می شویم.

 

پشتیبانی شبکه و نگهداری

 

پشتیبانی شبکه در شرکت های بزرگ امری حیاتی به شمار می آید

شرکت های بزرگ بخش های مختلفی دارند. یکی از این بخش ها، قسمت فناوری اطلاعات یا همان ای تی می باشد که در مواقع پیش آمدن مشکل دست به کار می‌شوند و یا مهمتر از آن نمی گذارند که کار به مشکل برخورد کند زیرا با تمهیداتی که از قبل اندیشیدند بسیاری از این موارد پیش بینی شده است.

در این موارد اهمیت پشتیبانی و نگهداری شبکه خود را به آشکار نشان می دهد. ولی بعضی از کسب و کارها توانایی داشتن پشتیبانی شبکه را ندارند و هزینه های آن را نمی توانند پرداخت کنند. ولی با این حال نیاز به یک پشتیبان برای سیستم خود دارند. نباید فکر کنند که داشتن پشتیبان شبکه هزینه ای اضافی است. زیرا در صورت ایجاد مشکل کوچکی سیستم کسب و کارشان با مشکل روبه رو می گردد و به مراتب هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.


پشتیبانی شبکه به چه صورت انجام می گیرد؟

پشتیبانی شبکه یک سری عملیات می باشد که در راستای بهبود عملکرد شبکه است. پشتیبانی و نگهداری شبکه دو دسته است. پشتیبانی سخت افزار و پشتیبانی نرم افزار.
وجود یک پشتیبان شبکه می تواند سیستم شما را حفظ کند. واز احتمال وقوع مشکل جلوگیری نماید. در نتیجه وجود یک پشتیبان برای شرکت و سازمان امری ضروری است. استفاده از این نوع خدمات برای هر شرکتی اجتناب ناپذیر است. ایجاد مشکل در سیستم شبکه هر سازمانی به وجود می آید. و ممکن است عواقب جبران ناپذیری به وجود آورد. پس از موهبت یک پشتیبان شبکه غافل نشوید.

 

پشتیبانی شبکه از نوع سخت افزار

پشتیبانی شبکه از نوع سخت افزار، یک سری اقدامات خاص می باشد. که بر روی عملکرد سیستم، ارتقا آن، رفع هرگونه مشکل و خرابی انجام می گیرد. تمام این اقدامات تنها بر روی سخت افزار صورت می‌پذیرد. که به مجموعه این خدمات پشتیبانی سخت افزاری گفته می شود. از دیگر خدمات پشتیبانی شبکه می توان به عیب یابی سخت افزار اشاره کرد. همچنین بازدید دوره ای نیز از دیگر خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه می باشد.

پشتیبانی شبکه از نوع نرم افزار

 

پشتیبانی شبکه  و پشتیبانی و نگهداری شبکه در این مورد شامل بروز رسانی، نصب نرم افزار، آپدیت آن و … می باشد. تنوع در این مورد بسیار زیاد و شامل خدمات بیشماری است وجود یک پشتیبان شبکه در شرکت ای تی امری ضروری است. این پشتیبان باید توانایی رفع ایرادات نرم افزاری و پیکربندی شبکه را داشته باشد. از وظایف کارشناس خدمات IT نظارت بر سیستم نرم افزاری شرکت، پشتیبانی و نگهداری اطلاعات موجود، بروز رسانی سرورها، ارتقاء بخشیدن به نرم افزارهای موجود در سیستم، پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی در شبکه و .. می باشد.

 

چه زمانی به این افراد و خدمات نیاز داریم؟

 

زمان خاصی برای استفاده از پشتیبانی شبکه وجود ندارد. در شرکت های بزرگ وجود یک متخصص اجباری می باشد. در یک سری مواقع شما حتما به متخصص شبکه نیاز پیدا خواهید کرد. مثل مواقعی که در شبکه مشکل جدی ایجاد گردد، سرعت شبکه شما بدون اطلاع از دلیل آن کاهش یابد، امنیت شبکه شما با مشکل همراه شود، سخت افزار نیاز به ارتقاء داشته باشد، شبکه سازمان شما کلا با مشکل مواجه گردد، اطلاعات شما پراکنده باشد، تجهیزات متصل به شبکه شما به مشکل برخورد کرده باشد.
زمانی که با یکی از موارد بالا برخورد کنید، وجود یک پشتیبان شبکه برای شما واجب و ضروری می باشد.
هرچقدر شرکت بزرگ تر باشد پشتیبانی شبکه نیز بیشتر می شود. البته در شرکت های کوچک وجود دائمی یک پشتیبان شبکه جزء الزامات نمی باشد. زیرا اتفاقات و مشکلات در شبکه به ندرت و کم پیش می آید. همچنین حضور دائمی یک پشتیبان شبکه سبب ایجاد هزینه زیادی می شود.

که در شرکت های کوچک توجیه اقتصادی ندارد. پس اگر شرکت کوچکی دارید و سیستم های محدود، حضور پشتیبان غیر حضوری گزینه مناسبی می باشد.

خدمات پشتیبانی از شبکه به چه صورت است؟

 

پشتیبانی شبکه به این صورت می باشد که تمام مشکلات را باید حل نماید، در کوتاه ترین زمان بهترین اقدام را انجام دهد. وظایف شرکت های ارائه دهنده پشتیبانی ایجاد امنیت در شبکه، جلوگیری از هک شدن و نفوذ باج افزار ها به سرور ها هستند. پشتیبانی به دو صورت آنلاین و حضوری..

تهیه گزارش و ارائه به مدیر مربوطه، ارائه خدمات آموزشی مورد نیاز برای کارکنان آن شرکت، ارائه مشاوره تخصصی، بازدید و سر زدن حضوری از شبکه.
این ها یک سری از وظایف جزئی پشتیبان شبکه می باشد. پشتیبانی شبکه موارد و گزینه های

بسیاری دارد. که با توجه به مشکل پیش آمده شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به همین دلیل پشتیبانی و نگهداری شبکه امری تخصصی است. که افراد متخصص و خبره باید آن را انجام دهند تا سبب به وجود آمدن مشکلات بیشتر نشوند. همچنین مشکل به وجود آمده را نیز برطرف نمایند.

عواملی که در تعرفه این خدمات تاثیرگذار هستند.

 

بزرگی شبکه یک عامل  می‌باشد، هرچقدر شبکه بزرگتر قیمت ارائه خدمات به آن به دلیل پیچیدگی بیشتر است. خدماتی که در شبکه قابل ارائه هستند، مدت زمان قراردادی که پشتیبان شبکه انعقاد می کند، تجهیزاتی که در شبکه مورد نیاز می باشد،این ها یک سری عوامل در تعیین قیمت پشتیبانی شبکه است،که با توجه به پیچیدگی و ابعاد شرکت قابل تغییر می باشد.

اگر یک‌موسسه و شرکت ای تی دارید که نیازمند پشتیبانی شبکه است، در این امر تعلل نکنید. و با خیال راحت کارتان را به یک متخصص خبره بسپارید تا با خیال راحت به رسیدن اهداف خود متمرکز شوید. امروزه اهمیت پشتیبانی شبکه و نگهداری از آن بر هیچکس پوشیده نیست و از ابزارهای در دست باید بیشترین استفاده را کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button Secured By miniOrange