وظایف پشتیبان شبکه

وظیفه پشتیبان شبکه

تکنسین پشتیبانی از شبکه از داده های شرکت محافظت می کند

 

کارشناس پشتیبانی شبکه دارای چه وظایفی است؟

یکی از مهمترین وظایف کارشناس پشتیبانی شبکه، حضور در موقعیت های حساس برای رفع نواقص پیش آمده در شبکه می باشد. کسی که تحت عنوان متخصص شبکه فعالیت می کند وظیفه دارد، میزان سلامتی شبکه و نرم افزار یا سخت افزارهای مربوط به آن را بررسی کرده و آنها را آزمایش کند. بروزرسانی خدمات شبکه نیز از دیگر وظایف متخصص شبکه می باشد. چنانچه در زیر ساخت های شبکه ای شرکت خود دچار مشکل شده اید، متخصص شبکه وظیفه دارد این مشکلات و نواقص را پیدا کرده و در رفع آن بکوشد. چنانچه در سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، از سیستم تلفنی ویپ برخوردار می باشید، رفع ایرادات و بررسی این سیستم از دیگر تعهدات متخصص شبکه است.

سرعت اینترنت و برقراری شبکه پر سرعت برای شرکت ها اهمیت زیادی دارد. متخصص پشتیبانی شبکه لازم است، سرعت اینترنت را بررسی کرده و آن در دسترس کاربران قرار دهد. ناگفته نماند، برای نگهداری از داده ها و امنیت اطلاعات لازم است، از برخی نرم افزارها و سخت افزارهای ویژه ای کمک گرفته شود. کارشناس شبکه می تواند به موقع تمامی خواسته ها و نیازهای کاربران را در این زمینه، تشخیص دهد. همچنین او در نصب و راه اندازی بروزترین نرم افزارها یا دیگر خدمات کمک می کند تا برنامه های کاری شرکت طبق برنامه و روال تعیین شده حرکت کند. حتی آموزش های اولیه کار با شبکه نیز در شمار تعهداتی است که کارشناس شبکه بر عهده می گیرد. وقتی کارمندان و دیگر پرسنل با شبکه به خوبی آشنایی داشته باشند، می توانند در صورت عدم حضور کارشناس شبکه تا حدودی از گسترش مشکلات شبکه جلوگیری کنند.

 

 

پشتیبانی شبکه به چه معنی است؟

پشتیبانی شبکه به مجموع خدماتی گفته می شود که در جهت نگهداری شبکه بوده و سعی دارد نواقص و ایرادات شبکه را رفع نماید. این مقاله در نظر دارد درباره وظایف و اهداف داشتن پشتیبان شبکه با شما گفتگو کند. اگر به مطالعه این گونه متن ها که در رابطه با اهمیت حفظ و نگهداری داده ها است، علاقه‌مند‌ هستید، ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

 

تیم متخصص چگونه از شبکه های کامپیوتری محافظت می کنند؟

  • نخست وضعیت موجود در شبکه را مورد بررسی قرار می دهند
  • از زیر ساخت ها بازدید کرده و در صورت وجود مشکل در این بسترها و با رضایت کارفرما آن را برطرف می کنند
  • تیم متخصص باید حضوری فعال داشته و طبق برنامه زمانی در مجموعه حضور داشته باشد
  • دسترسی ها را باید مورد کنترل و مدیریت خود قرار دهد
  • در زمینه ویپ و سرویس های مجازی سازی سرور تخصص کافی داشته و آنها را تحت پوشش فعالیت های خود قرار می دهند
  • نرم افزارهای مربوطه را بروزرسانی و آپدیت می کنند

در انتهای این نوشتار باید خاطرنشان کنیم، پشتیبانی شبکه شامل سرویس های اکتیو و پسیو از آن است. برقراری امنیت سیستم های کامپیوتری شرکت، کنترل و مدیریت دسترسی به منابع سخت افزاری و نرم افزاری از جمله تعهداتی است که این افراد و شرکت ها به عهده می گیرند. نصب آنتی ویروس نیز می تواند یکی دیگر از اقدامات موثر این کارشناسان در حوزه پشتیبانی از شبکه باشد. ارائه مشاوره در هنگام خرید و راه اندازی سرور نیز از دیگر فعالیت هایی است که توسط کارشناسان مربوطه صورت می گیرد.

 

 

وظایف پشتیبان شبکه

کمک گرفتن از تکنسین پشتیبانی از شبکه امری ضروری برای موسسات است

 

نکاتی که در هنگام بستن قرارداد با شرکت ها باید مورد توجه قرار گیرد!

چنانچه قصد کردید، با شرکت پشتیبانی شبکه وارد عقد قرارداد شوید، خوب است به یک سری نکات توجه فرمایید. نکته اول این که همه نیازها و درخواست‌های خود را در شفاف‌ترین جملات و به صورت کتبی و شفاهی در میان بگذارید. همه این درخواست‌ها اگر ثبت شوند در مراحل بعدی با مشکل کمتری مواجه خواهید شد. لازم است در عقد قراردادی که می‌نویسید، برای خدمات درخواستی خود زمان مشخص کنید. در برگه عقد قرارداد باید ذکر شود، چه مدت زمانی لازم است که شرکت پشتیبانی دهنده از تجهیزات و شبکه کامپیوتری شما نگهداری کند. بحث هزینه‌ها نیز باید شفاف مشخص شوند. به صورت نوشتاری معین کنید که برای چه مدت زمان و در برابر چه سرویس‌هایی باید هزینه پرداخت کنید. همچنین تعداد تجهیزات و وسایل و کلاینت‌ها را نیز باید کاملا واضح و روشن مشخص نمایید. از همه مهمتر این که خدمات به چه صورتی قرار است ارائه شود؟ حضوری، راه دور، ریموتی و …

کارشناس پشتیبانی شبکه و گروهش از چند نفر تشکیل شده اند؟ چگونه می توان با آنها در ارتباط بود؟ این فرد یا تیم از چه مواردی قرار است نگهداری کنند؟ آیا اصل آموزش نیز در حوزه کاری آنها جایی دارد یا خیر؟ پاسخ به همه این سوالات باعث می شود تا دید روشن و واضحی نسبت به این زمینه پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *