نصب دوربین مدار بسته
نصب دوربین مداربسته

 

 

 چرا نصب دوربین مداربسته را به نصاب حرفه‌ای بسپاریم؟

شخصی که عملیات نصب دوربین مداربسته را برعهده می‌گیرد باید به سیستم و تجهیزات آن مسلط بوده و اطلاعات فنی کاملی داشته باشد. در این‌ صورت حتی اگر در حین عملیات نصب اشکالی در ثبت و ضبط تصاویر یا فعال‌سازی دوربین‌ها پیش بیاید، نصاب با دانش و آگاهی کاملی که دارد این ایرادات را برطرف می‌کند.

 

عملیات نصب دوربین مداربسته

اولین مرحله در پروسه نصب دوربین‌ مداربسته مشخص کردن محل مناسب با احاطه کامل به موقعیت محدوده است. پس از آن باید محل حفره مانندی برای جاگذاری سیم‌کشی‌ها و تجهیزات جانبی دوربین تعبیه کرد. نگران نباشید وقتی صحبت از ایجاد حفره‌ی نگهداری تجهیزات می‌شود، تخریب دیوار در کار نیست. در این پروژه با به‌کارگیری سینی کابل، لوله، داکت، سقف کاذب یا گذراندن سیم‌ها از زیر نما، کناف یا سیم‌کشی زیرزمینی محفظه ایجادشده کاملاً پوشانده می‌شود. البته در برخی مدل‌های دوربین مداربسته سیستم امنیتی به شکل بی‌سیم راه‌اندازی و اجرا می‌شود. این سیستم‌ها برای محیط‌هایی با فضای کم خیلی مناسب است.

 

دوربین مدار بسته

 

نیازها برای نصب دوربین را مشخص کنید

پیش ‌از نصب و راه‌اندازی دوربین‌ها باید نیازها در مورد نمایش بخش های مختلف ساختمان برای نظارت و کنترل مشخص شود. این ‌که مشاهده چه بخش‌هایی از محوطه برایتان مهمتر است و به چه حد از وضوح و کیفیت تصویر نیاز دارید. اگر تصمیم بگیرید بخش‌های زیادی از محیط را به دوربین‌های مداربسته مجهز کنید، از لحاظ برآورد هزینه‌های نهایی گران تمام می‌شود. بنابراین تنها برای نقاطی نصب دوربین را در نظر بگیرید که اهمیت بیشتری برای نظارت دارند.

پس ‌از این‌که اولویت مناطق برای نصب دوربین مداربسته را تعیین کردید، باید کیفیت تصویر دوربین را برای داشتن بهترین وضوح تصویر با پوشش منطقه ای بیشتر تعیین کنید. به‌ خصوص این ‌که مانعی در برابر دید به منطقه مورد نظر وجود نداشته باشد.

 

بهترین مکان‌ها برای نصب دوربین مداربسته

همان‌طور که حدس می‌زنید نصب دوربین مداربسته با هدف تامین امنیت ساختمان انجام می‌شود. این امنیت دو جنبه دارد. بخشی که باید از درون ساختمان تحت کنترل قرار بگیرد. از بعد دیگر محوطه بیرونی ساختمان و محل ورودی‌ها و محدوده های نفوذی ساختمان است. با این توصیف فضاهای داخلی مانند اتاق نگهبانی، پارکینگ لابی در مجتمع مسکونی، اتاق‌های کار، اتاق انتظار، سالن‌های تولید، انبارها، دفاتر و لابی‌های ادارات در محیط‌های صنعتی برای نصب دوربین اهمیت دارد.

در خانه‌های مسکونی محل‌هایی مانند هال، پذیرایی، اتاقها، آشپزخانه برای نصب دوربین مناسب هستند. در محوطه‌های خارجی ساختمان هم قسمت‌های بیرونی و داخلی درهای پارکینگ، محل درهای اضطراری، راهروهای خروج اضطراری و راه‌پله‌ها، موتورخانه‌ها، اتاق تاسیسات و برق و درنهایت کوچه یا خیابان منتهی به ساختمان، مکان‌های اصلی برای تعبیه دوربین هستند.

 

بهترین محل برای نصب دوربین مداربسته

بهترین نقاط برای نصب دوربین مداربسته در گوشه‌هایی از دیوار که به سقف منتهی می‌شود است. البته در این جانمایی باید احاطه دوربین به ورودی‌ها و خروجی‌های اصلی ساختمان را مدنظر داشته باشید. از سوی دیگر دسترسی راحت به منبع برق یا پریز خیلی مهم است. نکته مهم‌تر این‌که دوربین‌هایی که در فضای بیرون ساختمان نصب می‌شوند، باید بیشتر از ۳ متر ارتفاع داشته باشند تا از دسترس افراد دور شود. در بعضی انواع خدمات دوربین مدار بسته هنگام خرید لنت‌های چسبنده‌ اتصال به دیوار در اختیارتان قرار می‌گیرد، اما اقدام بهتر این است که دوربین روی دیوار پیچ شود تا اتصال ایمن داشته باشد. در نهایت بعد از نصب کامل مراحل تنظیم دوربین را انجام دهید.

اجرا و نگهداری پسیو شبکه

شبکه پسیو یکی از اصلی ترین زیر ساخت های سیستم‌ها در محیط‌های شبکه‌ای است. شبکه‌های پسیو شامل سخت‌افزارهای کامپیوتری هستند که در تبادل و انتقال داده‌ها نقش دارند. اما در مورد داده‌های اصلی تغییری ایجاد نمی‌کنند. سخت‌افزارهای پسیو شبکه شامل موارد زیر هستند:

اتصال‌دهنده ها- کلاچ – تابلوهایی سوئیچ – کابل (کابل کواکسیال یا کابل فیبر نوری) – ۲ شاخه‌ها

در پروژه‌هایی مانند دوربین مدار بسته که اجرا و نگهداری پسیو شبکه به طور کاربردی انجام می‌شود، میزان ترافیک شبکه افزایش پیدا نمی‌کند و تنها ترافیک واقعی اندازه‌گیری می‌شود. با این که خدمات پسیو شبکه در شناسایی عیب شبکه اهمیت زیادی دارد، اما جداسازی محل دقیق خطا و توان تقلید سناریوهای خطا در آن محدود است. در خدمات پسیو شبکه گاهی نیاز است تمام بسته‌های موجود در شبکه بازبینی شود. ممکن است در نحوه دستیابی به داده‌ها و شیوه حفاظت از آن‌ها مسائل امنیتی و حریم خصوصی مطرح باشد.

بهترین خدمات در اجرای کابل کشی شبکه پسیو نصب سرور، دوربین مدار بسته، ردیابی و سایر تجهیزات طراحی شبکه پسیو است. سیستم های کابل کشی پسیو شبکه یک مجموعه کامل از سخت افزار و کابل کشی است.

 

پشتیبانی شبکه پسیو

سرویسهای شبکه پسیو به نصب و راه اندازی شبکه پسیو محدود نمی شود. پشتیبانی بعد از اجرای پروژه و نگهداری آن بخش مهمی از کار است. در شرکتهای نصب دوربین مدار بسته کلیه فعالیت ها از زمان اجرای پروژه  تا پایان خدمات کابل کشی شبکه، تحت کنترل و نظارت کارشناسان قرار دارد. استاندارد سازی تجهیزات پسیو به دلیل کسب اطمینان از کارکرد درست سیستم کاملا ضروری است.

 

کابل‌کشی شبکه پسیو

سیستم‌های کابل‌کشی پسیو یا غیرفعال، سیستمی شامل شبکه سخت‌افزاری و کابل‌کشی مرتبط است که مجموعاً زیرساخت مخابراتی کامل را فراهم می‌کند. در نتیجه این زیرساخت خدمات گسترده‌ای مانند انتقال داده‌ها، ارائه خدمات تلفنی و ارتباطی به واسطه شبکه کامپیوتری امکان‌پذیر می‌شود. شیوه‌هایی که برای اجرای شبکه پسیو و کابل‌کشی و نگهداری طراحی آن‌ها استفاده می‌شود، باید کاملاً استاندارد باشد. استانداردسازی این تجهیزات توسط شرکت نصب دوربین مدار بسته به ‌منظور کسب اطمینان از کارکرد اصولی و صحیح سیستم امری ضروری است.

مراحل راه‌اندازی خدمات پسیو شبکه

طراحی زیرساخت‌های شبکه – بازدید از محل پروژه – کابل‌کشی شبکه پسیو توسط نیروهای حرفه‌ای – نصب و جاگذاری انواع پیچ پنل، رک، پچ کورد و…..- تست و سنجش شبکه – پشتیبانی شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Button Secured By miniOrange