رفع مشکل خطای:

 This Installation Package Is not Supported by This Processor Type

خیلی اوقات بعد از نصب ویندوز بر روی سیستم های جدید، منظور مادربرد و سی پی یو های نسل جدید هستند به طور مثال مادر برد سری h410 با سی پی یو Corei7 10700 ، وقتی که ویندوز 10 بالا می آید مشاهده می شود حتی درایور های پایه هم نصب نشده اند!

در صورتی که معمولا در ویندوز 10 توقع داریم تمام درایور ها نصب شوند. حالا ما اقداماتی که بعد از مواجهه با این مورد صورت گرفته است را به صورت تجربی در اختیار شما دوستان قرار می دهیم.

1- نصب درایور ها توسط سی دی ارائه شده همراه مادربرد:

در اولین قدم سی دی مادربرد را داخل درایو گذاشته و مراحل نصب درایورها به صورت Autorun انجام می شود، بعد از ریست شدن و بالا آمدن باز هم برخی درایورها مانند چیپ ست ها و گرافیک نصب نشده اند!

حالا به صورت دستی از Device Manager گزینه Update روی Hardware مربوطه را زده و آدرس سی دی را می دهیم تا ویندوز با تشخیص خود درایور ها را نصب کند، ولی بازهم بی نتیجه است. حتی در منوی Autorun هم نوشته شده که درایور ها نصب شده اند.

2- نصب درایور ها از طریق Update ویندوز:

در قدم بعدی از همان مسیر آپدیت داخل Device Manager اینبار گزینه Search از طریق آپدیت را انتخاب می کنید، که البته قبل از آن باید درایور Lan نصب شده باشد، یا از دانگل وای فای که درایور های معروف دارد استفاده کنید تا سیستم به اینترنت متصل باشد و در مورد نمونه ما کامپیوتر به اینترنت وصل بوده است. بعد از یک مدت طولانی باز هم پیغام می آید که بهترین درایور مربوط به این سخت افزار قبلا نصب شده است!

3- دریافت درایورها از سایت اصلی مادربرد:

در مرحله بعد شاید با خودتان فکر کردین که احتمالا سی دی درایور درست نبوده یا قدیمی هست، بنابراین اقدام به دریافت درایورها از سایت اصلی راهی مطمعن به نظر می رسد اما حالا اینجاست که بعد از اجرای فایل Setup یا Installation ناگهان با پیغام This Installation Package Is not Supported by This Processor Type مواجه می شوید!

در اینجا شاید به نظر بیاد که قطعات سخت افزاری پشتیبانی نمی شوند یا شاید این مدل سی پی یو با این مدل مادربرد همخوانی ندارد، ولی خب پس چطور سیستم تصویر داده یا اصلا ویندوز نصب شده؟!

4- آپدیت Bios در مادربرد:

با این روش احتملا آن مشکل همخوانی مادربرد و سی پی یو برطرف خواهد شد. بعد از بررسی سایت سازنده مادربرد مشخص می شود که نسخه جدیدتری از بایوس ارائه شده بنابراین شما با قبول ریسک های زیاد آپدیت بایوس این کار را انجام می دهید و وارد ویندوز می شوید و اما باز هم بی نتیجه!

 حل مشکل نهایی نصب درایور:

با اینکه شما از نسخه ویندوز شماره 10 استفاده می کنید ولی خود این ویندوز هم بارها آپدیت شده و به ورژن های جدیدتر ارتقا پیدا کرده، ولی متاسفانه سی دی های موجود در بازار ممکن است قدیمی باشد و یا آن نسخه ای که شما داشته اید از قبل بوده و نیاز به بروز رسانی دارد. شاید مفهوم پیغام خطایی که دریافت می کنید با علت آن بی ربط باشند ولی واقعیت این است تنها کاری که باید انجام بدین ویندوز 10 را به آخرین نسخه آپدیت نمایید وحالا حتی بدون احتیاج به سی دی درایور خود ویندوز تمام درایور ها را نصب می کند.

البته توصیه ما به شما این است که با توجه به زمان بر بودن آپدیت و دانلود از سرور های مایکروسافت بهتر است سورس ویندوز به روز را تهیه کنید تا اینکه بخواهید از طریق به روز رسانی اقدام نمایید.

امیدواریم که در میان گذاشتن این تجارب برای شما مفید بوده باشد. برای رفع مشکلات شبکه و سیستم ها با کلینیک ای تی در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

Call Now Button Secured By miniOrange